Gençlik aktivizmini desteklemek ve Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Federasyonu’nda (IF) stratejik bir değişiklik yapmak amacıyla 2015 yılında kurulan IF Gençlik Grubu‘nun (IF Youth Community) üyeleri yenilendi.

Dominik Drdul ve Rowan Ford 2 yıllık görevlerinin ardından gruba veda ederken, gruba Adrian Filip (Polonya), Mirela Bukovac (Hırvatistan) ve Nele Vanhecke (Belçika) katıldı. Grupta ülkemizi ve derneğimizi temsil eden Ege Anlı (fotoğrafta sağ üstte) ile birlikte, Elisa Garcia Ceca (İspanya) ve Merlin Kizant (Estonya) ise görevine devam ediyor. 

Gençlik grubunun ilk toplantısı 4 Şubat’ta Hollanda’nın Maastricht ilinde gerçekleşti. Birçok takım etkinliği yapan grup, gelecek planını oluşturdu ve YO! Fest’e katıldı.

IF Gençlik Grubu’nun hedefleri arasında ise şunlar var; uluslararası federasyon (IF) ile daha yakın çalışmak, ruh sağlığı sorunlarını vurgulamak ve çalışmalarını sosyal medyada tanıtmak. Bir başka ana amaç ise, Avrupa Engelliler Forumu’nun ve Avrupa Birliği Hasta Forumu’nun gençlik grupları gibi Avrupa’daki farklı gençlik örgütleriyle olan iletişimi güçlendirmek. Yeni kadroyla bir sonraki toplantısını Stockholm, İsveç ‘te gerçekleştirecek olan IF Gençlik Grubu’na başarılar diliyoruz!

Grubun etkinliklerini Facebook sayfasından takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/Ifyouthcommunity/

Leave a Comment

Translate »