Adım Adım, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için 2008 yılında kurulmuş olup, bu alanda kurulan ilk sivil toplum oluşumudur.

Oluşum, ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır. Sporcularla sivil toplum kuruluşlarını buluşturan bu oluşumun, 2018 sonu itibariyle 60 binin üzerinde gönüllü koşucusu ve 500 binin üzerinde bağışçısı olmuştur.

2019 Haziran ayı itibariyle derneğimiz bu oluşuma üye olmuştur. Bu sayede bu yıl ilki 3 Kasım 2019‘da gerçekleştirilecek olan ve dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliği taşıyan 41. İstanbul Maratonu olmak üzere, bundan sonraki tüm koşularda projelerimizle yer alacak, ve bu koşular aracılığıyla projelerimize desteklerinizi bekliyor olacağız.
 

 Adım Adım kurum sayfamıza ulaşmak için tıklayın.

 

Derneğimiz Hakkında

Spina bifida, bebeğin omurgasının anne karnında düzgün bir biçimde kapanmaması sonucu ortaya çıkan bir hastalık olup, dünyada en sık görülen doğumsal hastalıklardan biridir. Spina bifidalı bireyler, bacaklarda felç, yürüme bozuklukları, mesane ve bağırsak kontrolünün olmaması gibi birçok sorunla karşı karşıya kalır.

1997 yılında İzmir’de kurulan Türkiye Spina Bifida Derneği, spina bifidalı bireylerin yaşam kalitelerini yükseltmek, haklarını savunmak, toplumu spina bifida hakkında bilinçlendirmek ve üyeler arasında bilgi paylaşımı ve dayanışma sağlamak için bir platform oluşturmayı hedeflemektedir.

 

Spina bifida üzerine daha fazla bilgi sahibi olmak için buraya tıklayınız.

Derneğimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen buraya tıklayınız.

41. İstanbul Maratonu Projemiz

SPİNA BİFİDALILARA BAĞIMSIZ YAŞAM EĞİTİM BURSU

Sosyal, kültürel ve psikolojik nedenlerle, ülkemizdeki engelli bireylerin bağımsız olarak sosyal hayata katılımı istenilen düzeyde değildir. Bu sorunun çözümü, bu kişilerin mümkün olduğunca erken yaşlarda bağımsız yaşam becerisi edinmiş olmalarında yatar. 

Spina bifidalı gençlerin büyük bölümü tekerlekli sandalye veya yardımcı cihaz kullanmak zorunda olmaları,  mesane ve bağırsak sorunları nedeniyle ailesine bağımlı bir hayat sürmektedirler. Bu sorunların getirdiği özgüven eksikliği ve ailelerin aşırı koruyucu tutumları, bağımsız bir birey olarak yaşamlarını sürdürmelerini zorlaştırmaktadır.

AMAÇ: Spina bifidalı gençlere bağımsız yaşam becerileri kazandırmak için eğitim bursu verilmesi. Böylece öz güvenlerinin artması, kendine yeten bireyler olarak güçlenmeleri ve toplumsal yaşama katılmaları önündeki engellerin kaldırılmasına destek olunması hedeflenmektedir.

Siz Ne Yapabilirsiniz

  • 41. İstanbul Maratonu’na 42 km (maraton), 15 km ve Halk Koşusu olmak üzere üç kategoriden birinde katılabilirsiniz.
  • Adım Adım platformuna üye olarak, kampanyamız açıldığında kampanyamıza katılarak, bizimle birlikte projemiz için bağış toplayabilirsiniz.
  • Kampanyamız açıldığında projemize bağış yapabilirsiniz.
  • Bizim için gönüllü koşucular bulabilirsiniz.
  • Koşmasanız bile, koşucularımıza destek olabilir, onların bağış toplamasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Bu sayfayı çevrenizle paylaşarak onların da haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Siz de Spina Bifidalı gençler için bir adım atmak isterseniz;

adimadim@spinabifida.org.tr adresine mail atın, sizinle iletişime geçelim.

Translate »