1966 yılında İzmir Türkiye’de dünyaya geldi. Ege Üniversitesi tıp Fakültesini 1990 yılında bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünden 1998 yılında doktora derecesini aldı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalında 2005 yılında Doçent, 2011 yılında Profesör kadrosuna atandı. Halen aynı bölümde Anabilim Dalı başkanı olarak görev yapmaktadır. Türkiye Spina Bifida Derneği yönetim kurulu üyeliği ve son 3 dönem başkanlığını yapmaktadır. Üniversitedeki görevi dışında 2018 yılından beri Tarım ve Orman Bakanlığının Gıda Katkı Komisyonu üyesidir. Evli ve iki çocuk annesidir.

1967 yılında Ödemiş’te dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu.1989 yılında İzmir Barosu’na kaydolarak serbest avukatlığa başladı. Türkiye Spina Bifida Derneği’nin kurucularından olan ANLI, iki dönem Dernek Genel Başkanlığı ve bir dönem Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Federasyonu yönetim kurulu üyeliği yaptı. İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Genel Sekreterliği ve Konak kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanlığı görevlerinde bulunan Anlı‘nın Spina Bifidalı bir oğlu olup halen İzmir’de serbest avukatlık ve arabuluculuk yapmaktadır.

1990 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi Bölümü ‘nden 2016 yılında mezun oldu Şuan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünde ikinci üniversite olarak öğrenimine devam etmektedir . Manisa Tafe International şirketinde yönetici asistanı olarak çalışmaktadır. Kendisi Spina Bifidalı olan Özge Esmer; Türkiye Spina Bifida Derneği yönetim kurulu üyesidir ve derneğin genel sekreteridir.

1990 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İzmir Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2014 yılında mezun oldu. Ayrıca İkinci Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nü bitirdi. Halen Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’ne devam etmektedir. İzmir ili Gaziemir İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak çalışmaktadır. Kendisi Spina Bifidalı olan Ece Girit 2014 yılından bu yana derneğin yönetim kurulu üyesidir.

1965 yılında Simav’da dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitiminden sonra İzmir Gaziemir Hava Teknik Okullar Komutanlığı’ndan Uçak Bakım Teknisyeni olarak mezun oldu. 1985-1994 yıllarında Malatya, 1994 – 2008 yılları arasında İzmir’de Askeri Okulda Eğitmenlik görevlerinde bulundu. Halen Türk Hava Kurumu Ünüversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Spina Bifidalı bir oğlu olup 2000 yılında Spina Bifida derneğine üye olmuş, değişik dönemlerde derneğin yönetim kurullarında görev almıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

1979 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan ALKAN GENCA, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır. Kendisi spina bifidalı olan Papatya ALKAN GENCA, Türkiye Spina Bifida Derneği yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra IF (Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Federasyonu) yönetim kurulu üyesi ve EPF (Avrupa Hasta Forumu) IF temsilcisidir.

1967 yılında Erzincan’ın Tercan ilçesinde dünyaya geldi. Atatürk Üniversitesi Erzincan Meslek Y.O. 1988 yılında mezun oldu. Daha sonra Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü’nü tamamladı. 27 yıl T.C. Ziraat Bankası’nda çalışarak 2015 yılında Müdür Yardımcısı olarak emekli oldu .Evli ve 2 kız çocuğu annesidir. Kızlarından biri Spina Bifidalıdır.Leave a Comment

Translate »