BAHATTİN TATIŞ- YARINLARDA VAR OLMAK ÖDÜLLERİ` İLE BUGÜNE ve GELECEĞE IŞIK TUTAN DEĞERLER ONURLANDIRILDI

 

“Bahattin Tatış-Yarınlarda Var Olmak Ödülleri 2014” ödül töreninde Türkiye Spina Bifida Derneği Yaşama Katkı ödülünün almıştır.

İzmir Özel Türk Koleji’nin kurucusu, eğitimci, matematik öğretmeni merhum Bahattin Tatış’ın değerleri ve ilkelerini  yaşatmak, farklı alanlarda başarı gösteren kişileri yeni nesillerle tanıştırmak, onların yeni nesillere örnek olmasını sağlamak ve kendi ifadesiyle “Yarınlarda Var Olmak” için düzenlenen “Bahattin Tatış Yarınlarda Var Olmak Ödülleri”nin 4.sü 17 Kasım’da İzmir Özel Türk Koleji Cahit Gürkan Salonu’nda gerçekleştirildi.

İzmir Özel Türk Koleji ve İTK Mezunları Derneği’nin iş birliği ile düzenlenen “Bahattin Tatış- Yarınlarda Var Olmak Ödülleri”nde geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da 6 farklı dalda ödül verildi. Sanatta Başarı, Sporda Başarı, İş’te Başarı, Bilime Katkı, Eğitime Katkı ve Yaşama Katkı alanlarında ödüllerin verildiği geceye, sanat, spor ve iş dünyasından birçok kişi, İTK’lı yöneticiler, idareciler, öğretmenler, İTK’lı mezunlar katıldı.

Ödül törenine İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları da eşsiz melodileri ile renk kattılar. Bahattin Tatış Yarınlarda Var Olmak Ödülleri töreni gerçekleştirilen bağlantı ile Türkiye’nin ve dünyanın farklı köşelerine yayılmış, sayıları 30 bine yakın  İTK’lı mezunlar tarafından izlendi. Ödül töreni İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve İTK Mezunları Derneği Başkanı Aytül Büyüksaraç’ın yönetiminde  İzmir Özel Türk Koleji’nin  kurulduğu yıl olan 15 Kasım 1950 yılında ilk kez seslendirilen ve İTK’nın eski müzik öğretmenlerinden Dündar Alpman tarafından hazırlanan İTK Marşı’nın söylenmesi, tüm ödül sahiplerinin, seçiciler kurulu üyelerinin ve İTK’lı yöneticilerin bir arada olduğu toplu fotoğraf çekiminin ardından Güven Zeyrek Salonu’nda gerçekleştirilen kokteyl ile gece sona erdi.İzmir Özel Türk Koleji ve İTK Mezunları Derneği ‘nin işbirliği ile düzenlenen gecede 6 dalda ödül verildi. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Bahattin Tatış-Yarınlarda Var Olmak Ödülleri”ni kazanlar ödüllerini yine çok değerli kişilerin elinden aldılar.

“Bahattin Tatış-Yarınlarda Var Olmak Ödülleri 2014” Ödül Kazananlar

  • Yaşama Katkı Ödülü: En sık görülen doğumsal anomalilerden olan spina bifida ve onun neden olduğu diğer hastalıklar ile ilgilenen Türkiye Spina Bifida Derneği’ne verildi. Dernek adına ödülü  Yönetim Kurulu Başkanı Pof. Dr. Cevval Ulman aldı. Yönetim Kurulu Başkanımız Pof. Dr. Cevval Ulman ödülünü Atatürk Kültür Merkezi Müdürü Serpil Utku’dan aldı.

 

(Kaynak http://www.ozelturkkoleji.com/icerik.asp?id=2261 )

 

Leave a Comment

Translate »